Pochód 1 Majowy w Wetlinie

w Wetlinie

Chcielibyśmy w tym roku przesłać wszystkim Państwu piękne świąteczne życzenia, które dostaliśmy od naszych Gości, Państwa Ewy i Włodzimierza Andrzejczaków.
"Marzeń, o które warto walczyć,
radości, którymi warto się dzielić,
przyjaciół, z którymi warto być
i nadziei, bez której nie da się żyć."
Dobrowolscy

16 listopada , w kawiarni „Stare Sioło”, w Wetlinie wystąpił kwartet Piotra Barona.
Na fortepianie zagrał Michał Tokaj, na kontrabasie Maciej Adamczyk, na perkusji Łukasz Żyta. Piotr Baron dał w kawiarni koncert już po raz czwarty.
Mieliśmy, po raz kolejny szczęście uczestniczyć w niepowtarzalnym zdarzeniu muzycznym.
Zespół zaprezentował utwory z ostatniej płyty „SANCTUS, SANCTUS, SANCTUS”, trzeciej z tryptyku (poprzednie to „Bogurodzica” i „Salve Regina”). Na zakończenie, zgodnie ze zwyczajem, zagrali utwór pt. „Amen”.
Twórczość Piotra Barona ma głęboko osobisty, mistyczny charakter. Jest wyznaniem wiary. Muzyk jest prawdziwym chrześćijaninem a jego muzyka, modlitwą.
Po koncercie noc i poranek muzycy spędzili w ŁUCE.
KONFITURA TUNI to jeden z najpilniej strzeżonych sekretów rodzinnych. Receptura przekazywana jest z pokolenia na pokolenie, po kądzieli, od przynajmniej 5 pokoleń (przekazy udokumentowane). Staramy się co roku przygotować zapas na rok następny. Dotychczas tylko raz w ŁUCE zabrakło konfitury z powodu braku jednego ze składników. W tym roku tradycji stało się zadość. Zapraszamy na słodkości z przeszłości.